fas

Fundacja Akademia Sportu


Fundacja Akademia Sportu, której fundatorem jest Artur Siódmiak – były piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant naszego kraju, olimpijczyk, vice mistrz świata – została powołana do życia 2012 roku.

„W trakcie swojej kariery sportowej grałem w wielu klubach w Polsce i zagranicą. Przyglądałem się różnym systemom szkolenia, wychowania, interakcji ze społeczeństwem oraz biznesem. Uczestniczyłem w wielu imprezach dobroczynnych oraz wspierałem osoby niepełnosprawne” – wspomina Artur.

Fundacja jest odpowiedzią na problemy, jakie dostrzegamy w życiu codziennym, które można korygować będąc uznanym sportowcem, ojcem, członkiem Komisji Zawodniczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego czy komentatorem sportowym.

Fundacja koncentruje swoją działalność na kilku obszarach:
· promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową
· popularyzację idei aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, jako istotnego elementu rozwoju i wychowania
· wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z małych miejscowości poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową
· upowszechnianie wzorców i autorytetów sportowych dla kształtowania właściwych postaw społecznych
· integracja środowisk niepełnosprawnych (niewidomych i niedowidzących) w osnowie sportu i rekreacji poprzez promocję dyscypliny GOALBALL
· propagowanie zasad fair play oraz prawidłowego kibicowania
· wsparcie w kształtowaniu karier poprzez dedykowane stypendia sportowe

Organizator Akademii Piłki Ręcznej dla dzieci i młodzieży

Akademia Piłki Ręcznej została powołana do życia w 2012 w celu popularyzacji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, posiada ukształtowaną strukturę organizacyjną oraz zaplecze sprzętowo – logistyczne zdolne do podjęcia czynności popularyzacyjnych piłkę ręczną.

apr

amm

Narodowy Projekt Szkoleniowy – Akademia Małych Mistrzów

to projekt zakładający utworzenie minimum 16 Akademii, po jednej w każdym z województw, realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kluczowym elementem projektu jest wdrożenie innowacyjnego systemu szkolenia dzieci do 4 roku życia.

Artur Siódmiak CAMP

Artur Siódmiak Camp to projekt o charakterze spotkań, integracji, współuczestniczenia dzieci z różnych grup społecznych na bazie nowoczesnej formuły jaką jest CAMP.

camp

camp_summer

Artur Siódmiak Summer Camp Tour

Akademia Piłki Ręcznej została powołana do życia w 2012 w celu popularyzacji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, posiada ukształtowaną strukturę organizacyjną oraz zaplecze sprzętowo – logistyczne zdolne do podjęcia czynności popularyzacyjnych piłkę ręczną.

Stadion Letni

Stadion Letni to wyjątkowe miejsce, które ma na celu kultywowanie sportów plażowych. W programie wakacyjnym znajdują się między innymi eliminacje i Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej, Otwarty turniej w siatkówce plażowej o Puchar Stadionu Letniego, Finał Plaża Open w siatkówce plażowej, mecze piłki nożnej plażowej wraz z rozgrywkami o Super Puchar i wiele innych…

stadion_letni

moloteka

Moloteka


Moloteka to klub znajdujący się na plaży w Gdańsku Brzeźnie. To przystań dla sportowców oraz letników, zapewnia smaczne jedzenie oraz zabawę do samego rana.